Doktorské studium

Zemědělská chemie

Věděli jste o tom, že už na vysoké škole můžete budovat kariéru?

Nevíte co po studiu dál a bojíte se, že nenajdete uplatnění? Pojďte studovat Ph.D. a své obavy zahoďte stranou! Našli jste zalíbení v chemii, biochemii či biologii a jste absolventy magisterského studia? Zapojte se do vědeckého života a staňte se plnohodnotnými členy našeho týmu. U nás Vás k výzkumu skutečně pustíme!

Je to jen na Vás, kam až se budete chtít posunout.  

Nedokážete si představit, že budete ještě studovat a chodit na brigády? Budete mít možnost zapojit se do národních i mezinárodních výzkumných projektů, konferencí, či zahraničních stáží.

 

Vaši práci dokážeme skutečně ocenit!

Čistý příjem našich studentů začíná na 17 000 Kč za měsíc v 1. ročníků a každý rokem se může zvyšovat. V 2. ročníku doktorského studia můžete  dosáhnout až na částku 22.000 Kč a ve 3. ročníku dokonce až na 25.000 Kč měsíčně!

Tady to však ještě nekončí! Budete mít možnost se během studia účastnit individuálních projektů a soutěží pro Ph.D. studenty, díky kterým se částka může ještě výrazně navýšit. 

 

Vaše doktorské studium bude přesně takové, jaké si ho naplánujete

Doktorské studium by mělo být základní kamenem při startu k Vaší vědecké kariéře, nejde o pouhé prohlubování znalostí v dané problematice, jde o nastartování Vaší budoucnosti. Vyberte si jednu z výzkumných skupin přijďte si vyzkoušet, jaké je doktorské studium u nás. Kontaktujte vedoucího vybrané skupiny a domluvte si s ním osobní schůzku, kde proberete možnosti Vašeho výzkumu na našem Ústavu.

 

Stanete se plnohodnotnýmy členy našeho týmu

Čeká Vás tým odborníků, kteří Vám pomohou zapojit se do vědeckého dění. Nabízíme osobní přístup všech pedagogů, kvalitní vybavení a vysokou odbornost. Získáte teoretické znalosti i praktické dovednosti v celé řadě výzkumných aktivit. Pojďte k nám studovat a staňte se součástí našeho týmu. Po úspěšném absolvování studia bude Vaše jméno zdobit titul Ph.D.

 

Dáváme studentům možnost posunout se dál

Naše studenty moc rádi posíláme na zahraniční stáže, které v sobě skrývají mnoho zásadních zkušeností, a stávají se tak nepostradatelným milníkem na cestě k jejich vědecké kariéře. 

Pochlubit se můžeme stážemi v mnohem zemích světa, jako jsou například Německo, Belgie, Polsko, USA, Jižní Korea, Španělsko, Portugalsko, Anglie, Irsko či Izrael.

Některé stáže naše studenty posunuli dokonce mnohem dál, než si kdy dokázali představit. Jedním z příkladů je naše bývala studentka, která po své stáži zůstala na University of Cambridge. Druhým je student a kolega Vladislav Strmiska, který po studiu odjel zpět na Harvard Medical School, kde absolvoval svou studentskou stáž. Zkušenost z ní si můžete přečíst v našem článku na webu.

 

Co všechno Vás u nás čeká?

 • tříletý studijní program Chemie
 • podporu aktivní účasti na národních i mezinárodních konferencích
 • podporu publikační, výzkumné i projektové činnosti
 • možnost zapojení v národních i mezinárodních projektech
 • možnost navýšení příjmu formou pracovní smlouvy a zapojení se tak do výzkumné činnosti ústavu – vaši práci dokážeme skutečně ocenit!
 • studentské zahraničí stáže – je to jen na vás, na jakou univerzitu se budete chtít podívat
 • mladý pracovní kolektiv, se kterým si budete skutečně rozumět
 • výzkum v oblasti, která Vás opravdu zajímá
 • nadstandardní stipendium

 

A co na to všechno říkají naši studenti?

Eliška Sedláčková

„Svou závěrečnou práci jsem psala pod vedením profesora Adama, což byla nejlepší možná škola. Zdejší laboratoře a laboratorní vybavení jsou navíc vysoce specializované a na špičkové úrovni. Pokračování ve studiu právě na Ústavu byla proto jasná volba.“

V rámci doktorského studia se ve Výzkumné skupině syntézy a chemické analýzy věnuje vývoji nanotechnologií – konkrétně návrhu a konstrukce elektronických biosenzorů, které povedou k rozvoji biomedicínské diagnostiky nebo monitoringu životního prostředí. Kromě samotné konstrukce je jejím cílem i miniaturizace, aby byl přístroj přenosný podobně jako glukometr.

Jaroslava Bezděková

Po absolvování bakalářského a magisterského studijního programu na Fakultě chemické, VUT v Brně, jsem se rozhodla dále pokračovat v doktorském studiu na MENDELU. Se svým ozhodnutím jsem moc spokojená. Vládne zde příjemná atmosféra a kolektiv je velmi přátelský. Velkým bonusem pro mě bylo, že jsem měla možnost sama si vybrat oblast výzkumu, kterou se budu zabývat. Další výhodou je i to, že MENDELU podporuje studenty ve výjezdech na zahraniční stáže, kde mohou načerpat další znalosti, které jsou pro ně užitečné v realizaci jejich projektů.

Ve Výzkumné skupině bioanalýzy a genového inženýrství se zabývám molekulovým imprintingem. Jedná se o relativně novou technologii, která má velký potenciál v celé řadě aplikací od separací přes diagnostiku až po cílený transport léčiv v těle. Na základě svého výzkumu jsem absolvovala zahraniční stáž na University of Leicester v Anglii. Chtěla jsem se zdokonalit v přípravě imprintovaných polymerů (IP), a proto jsem hledala odborníka v mojí oblasti výzkumu. Velmi mě zaujala práce pana prof. Sergeye Piletského, se kterým jsem se také mohla osobně setkat na konferenci v Neapoli. Proto jsem se rozhodla pro stáž pod jeho vedením, kde jsem začala pracovat na projektu zaměřeném na detekci bakterií pomocí IP. Stáž mi umožnila se zdokonalit z profesního hlediska a zároveň jsem si i zlepšila svoji angličtinu“. V technologii molekulového imprintingu vidí velkou budoucnost, a proto by se této oblasti chtěla věnovat i nadále.

Víme, proč to děláme

Chceme vychovávat odborníky s dobrou znalostí anglického jazyka, a to především pro vědecko-výzkumné instituce, laboratoře a provozy státních a resortních orgánů, instituce a orgány zabývající se ochranou životního prostředí, centrální orgány, jakož i orgány a instituce EU apod. Chceme také vychovávat budoucí členy našeho vědeckého týmu.

 • Nemůžete se rozhodnout? Podívejte se, co nabízí jednotlivé výzkumné skupiny a vyberte si to, co Vás skutečně bude bavit!
 • Výzkumná skupina bioanalýzy a genového inženýrství
 • Výzkumná skupina molekulární biologie a nanomedicíny
 • Výzkumná skupina syntézy a chemické analýzy
 • Výzkumná skupina biomarkerů

 

Nepropásni svou životní příležitost svého profesního i osobního růstu. Studuj v doktorském studijním programu na Ústavu chemie a biochemie Mendelovy univerzity v Brně!