Doktorské studium

Zemědělská chemie

,,Věděli jste o tom, že už na vysoké škole můžete budovat kariéru?“

Našli jste zalíbení v chemii, biochemii či biologii a jste absolventy magisterského studia? Pak neváhejte a nepropásněte životní příležitost svého profesního i osobního růstu. Studujte v doktorském studijním programu na Ústavu chemie a biochemie Mendelovy univerzity v Brně!

Vaše doktorské studium bude přesně takové, jaké si ho naplánujete

Doktorské studium by mělo být základní kamenem při startu k vaší vědecké kariéře, nejde o pouhé prohlubování znalostí v dané problematice, jde o nastartování vaší budoucnosti. Vyberte si jednu z výzkumných skupin přijďte si vyzkoušet, jaké je doktorské studium u nás. Kontaktujte vedoucího vybrané skupiny a domluvte si s ním osobní schůzku, kde proberete možnosti vašeho výzkumu na našem Ústavu.

Proč právě u nás?

Čeká Vás tým odborníků, kteří Vám pomohou zapojit se do vědeckého dění. Pojďte k nám studovat a staňte se plnohodnotnými členy našeho týmu. Nabízíme osobní přístup všech pedagogů, kvalitní vybavení a vysokou odbornost. Získáte teoretické znalosti i praktické dovednosti v celé řadě výzkumných aktivit. Po úspěšném absolvování studia bude Vaše jméno zdobit titul Ph.D.

Co nabízíme?

– tříletý studijní program Chemie
– podporu aktivní účasti na národních i mezinárodních konferencích
– podporu publikační, výzkumné i projektové činnosti
– možnost zapojení v národních i mezinárodních projektech
– možnost navýšení příjmu formou pracovní smlouvy a zapojení se tak do výzkumné činnosti ústavu

Co je našim cílem?

Vychovávat odborníky s dobrou znalostí anglického jazyka, a to především pro vědecko-výzkumné instituce, laboratoře a provozy státních a resortních orgánů, instituce a orgány zabývající se ochranou životního prostředí, centrální orgány, jakož i orgány a instituce EU apod.

Co na doktorské studium říkají naši studenti?

Eliška Sedláčková působí na našem Ústavu už od bakalářského studia. „Svou závěrečnou práci jsem psala pod vedením profesora Adama, což byla nejlepší možná škola. Zdejší laboratoře a laboratorní vybavení jsou navíc vysoce specializované a na špičkové úrovni. Pokračování ve studiu právě na Ústavu byla proto jasná volba.

V rámci doktorského studia se ve Výzkumné skupině syntézy a chemické analýzy věnuje vývoji nanotechnologií – konkrétně návrhu a konstrukce elektronických biosenzorů, které povedou k rozvoji biomedicínské diagnostiky nebo monitoringu životního prostředí. Kromě samotné konstrukce je jejím cílem i miniaturizace, aby byl přístroj přenosný podobně jako glukometr.

Ústav podporuje její výzkum i praktickými stážemi v zahraničí. „Měla jsem možnost působit na University of Bath v Anglii, konkrétně v C3Bio Centre for Biosensors, Bioelectronics and Biodevices, kde jsem si prohloubila a rozšířila svoje teoretické a praktické dovednosti pro výrobu biosenzorů. Umožnilo mi to také poznat nové kolegy a navázat významnou spolupráci v této oblasti,“ vzpomíná Eliška Sedláčková. Jejím snem je pak do budoucna absolvovat stáž na prestižním MIT v americkém Massachusetts.