• Domů > Úspěch našich studentek nanomedicíny

Úspěch našich studentek nanomedicíny

Ústav chemie a biochemie se může pochlubit dalším úspěchem našich mladých vědkyň. Z několika desítek diplomových prací přihlášených do soutěže společnosti Contripro uspěly rovnou dvě od našich studentek z laboratoře nanomedicíny.

Kateřina Krausová získala 1. místo v kategorii Polymery za práci s názvem “Studium mechanismů disociace a reasociace feritinových proteinových klecí a jejich využití v nanomedicíně”. Její práce podle poroty zabodovala díky své komplexnosti i významnému příspěvku k současné úrovni lidského poznání.

Úspěch slavila také Kateřina Vašíčková získáním 3. místa v kategorii Regenerativní medicína s diplomovou prací na téma “Využití funkčních potravin v terapii nádorových onemocnění“. Porota na práci ocenila především komplexní přístup a výborný přesah z in vitro do in vivo.

Contipro je českou farmaceutickou společností s takřka třicetiletou tradicí, která patří mezi světové lídry ve výrobě výzkumu kyseliny hyaluronové. Letošní první ročník Ceny Contipro byl určen pro mladé vědecké pracovníky zabývající se základním nebo aplikovaným výzkumem v oblasti přírodních věd. Cena Contipro probíhá formou dvoukolové soutěže ve třech kategoriích – Regenerativní medicína, Fyzika a chemie polymery a Diplomová práce ve spolupráci se společností Contipro. Za první místo v každé kategorii je možné získat výhru ve výši 50 000 Kč, za druhé místo 20 000 Kč a za třetí místo 10 000 Kč.

Oběma studentkám blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci Ústavu chemie a biochemie.

Zdroj fotografií: Facebookové stránky Contipro.