• Domů > Poslední z řady workshopů – CHEMIE A NANOTECHNOLOGIE – jednoduché i náročnější experimenty

Poslední z řady workshopů - CHEMIE A NANOTECHNOLOGIE - jednoduché i náročnější experimenty

Dne 12. října 2019 od 9:30 hodin pořádají Ústav chemie a biochemie AF MENDELU v Brně ve spolupráci se Slovenskou organizací pro vesmírné aktivity (SOSA) poslední workshop určený zájemcům o problematiku přípravy experimentů pro stratosférické lety či družice, tentokrát v podmínkách laboratoře.

Poslední ze tří specializovaných jednodenních workshopů určených studentům vyšších ročníků středních škol, škol vysokých, ale i pracovníků výzkumných a výrobních organizací se zájmem o výzkum a využití prostředí stratosféry a kosmického prostředí v okolí Země a přípravu experimentů v podmínkách laboratoře se koná v sobotu dne 12. října 2019 na Mendelově univerzitě v Brně budova D, Zemědělská 1665/1, 613 00 Brno, Česká republika.

Workshop

CHEMIE A NANOTECHNOLOGIE JEDNODUCHÉ I NÁROČNĚJŠÍ EXPERIMENTY

se koná v rámci projektu Společně mezi Zemí a vesmírem spolufinancovaného OP Interreg V-A SR-ČR Fondem malých projektů.

Workshop bude zaměřen na dvě oblasti: (1) Na přípravu různých typů nanočástic pomocí UV záření a jejich využití a (2) na problematiku detekce látek pomocí papírových nosičů. Součástí workshopu budou také stručné základy práce v laboratoři a praktické analýzy vzorku.

Akci zajistí výzkumní pracovníci Ústavu chemie a biochemie AF MENDELU v Brně.

Na workshop je třeba si přinést přezůvky, plášť, psací potřeby a kalkulačku.
Srdečně Vás zveme!
Počet účastníků je omezen. Prosíme o potvrzení účasti do 6. 10. 2019 na níže uvedenou e-mailovou adresu marketa.ryvolova@seznam.cz. Registrace bude probíhat podle pořadí došlých přihlášek/registrací.

PLÁNOVANÝ PROGRAM WORKSHOPU

9:30 – 10:00 Úvodní slovo – Vojtěch Adam, Ústav chemie a biochemie AF MENDELU
10:00 – 10:15 Bezpečnost práce a základní školení – Markéta Vaculovičová, Ústav chemie a biochemie AF MENDELU
10:15 – 11:30 Práce s kapalinami v mikroobjemech – Markéta Vaculovičová, Lukáš Nejdl, Ústav chemie a biochemie AF MENDELU