• Domů > Granty > Fulbrightovo stipendium pro vědce a přednášející

Fulbrightovo stipendium pro vědce a přednášející

31Led01LisAktuálníOn-lineFulbrightovo stipendium pro vědce a přednášejícíTyp projektuMezinárodní projektyDeadline výzvy:1.11.2023 Vypsání výzvy:31.1.2023

Celkový termín výzvy

31. 01. 2023 - 01. 11. 2023

Vypsání výzvy

31.1.2023

Deadline výzvy

1.11.2023

Detail o programu

Stipendium podporuje dlouhodobé pobyty českých vědců a vysokoškolských pedagogů v USA, aby tam vedli výzkum a případně přednášeli v jakémkoliv oboru s výjimkou klinické medicíny.

Požadavky:

1. Dosažený titul Ph.D. či jeho ekvivalent
  2. Úspěšná vysokoškolská pedagogická nebo/a vědecká činnost v souladu s etickými principy vědecké práce.
  3. Pozvání z americké strany. Zvací dopis musí obsahovat data, během nichž máte v USA působit.
  4. Podepsaný souhlas se zpracováním osobních údajů. Naskenovaný dokument vložte do on-line přihlášky pod sekci „additional documents“.

Finance

Stipendium na životní náklady v závislosti průměrných nákladech v dané lokalitě podle cenové mapy každoročně zpracovávané Institute of International Education v New Yorku

+ příspěvek na zpáteční letenku, základní zdravotní pojištění, příspěvek na výzkum a další profesní rozvoj

Doba trvání